Zmyslom recyklácie je nájsť hodnotu v odpade. Postupom času sa však tento ekonomický akt v spoločnosti pretvoril na morálny úkon, spoločenský rituál, ktorý oddeľuje „zodpovedných“ od „nezodpovedných“. Odpad a smetiská sú nepriateľom, proti ktorému treba bojovať za každú cenu. Ako sa vyrovnať s tým, že produkcia odpadu je znakom života?

Nezľaknite sa tohto filozofického úvodu a príďte 17. januára 2018 o 19:00 do Zámockého pivovaru na ďalšie pokračovanie Ekonomických rečí. S Martinom Vlachynským z INESS sa budeme baviť o tom:

• prečo nám odpad pomáha prežiť
• ako je recyklácia podobná ťažbe v bani
• prečo sa nebáť plytvania potravinami
• že cirkulárna ekonomika nie je možná, ale je drahá

Príďte s partiou na jedno zámocké polotmavé a podebatujte s nami o inom vzťahu k odpadom a recyklácii. Vstup je voľný, tešíme sa na vás!

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie – nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére.

#ekonomickereci #zamockypivovar #econtalks  #recyklácia

Vstup je voľný.

 

 

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>