Cestovateľská stand up show troch spotených šoférov 🙂

Traja spotení šoféri, jedna 30-ročná Lada menom Vasiľ a tisícky kilometrov svetom! Na úvod sa členovia LADA Svetom preslávili tým, že si dokázali v Iráne nechať od troch týpkov s nožmi ukradnúť auto. Policajti a tajní policajti ho nakoniec spoločnými silami vypátrali a v motonomádskom štýle – bez spacákov, bez náradia, bez náhradných dielov, len s jednou rezervou, ktorá aj tak nepasovala, sme dosiahli hlavný cieľ zájazdu – plynový kráter Darwaza v Turkmenistane. Ale najprv sme tam museli šesť kilometrov šľapať púštou.

 

Ďaľší trip do Libérie a s ním pokus celé to prejsť na aute bez vlastného VIN čísla a bez technického preukazu. Hej, nie je to moc rozumné, ale v Afrike to nikoho nezaujíma a aspoň to človek potom nemusí odhlasovať. Nakoniec sme ho v Monrovii predali za 500 dolárov, čize za dvojnásobok pôvodnej ceny. A to sme s ním predtým prešli cez tisíc kilometrov cez daždové pralesy, bez ciest a s kopou brodov a naučili sme sa utekať pred policajtami, hlavne nech neplatíme úplatky. Aj tak sme za tri týždne nauplácali cez 700 eur.

 

No a cesta do Mongolska? Ani sme nevedeli, či vôbec niekam pôjdeme, lebo sme dostali len dva týždne dovolenky z roboty. Dali sme hlavu dohromady, zapichli kružnicu do mapy a vyšlo nám, že za 12 by sme sa mali dokázať dostať do Ulanbátaru. Na úvod sme vytvorili rýchlostný rekord v nepretržitej jazde na Lade, šesť tisíc kilometrov za necelých päť dní. Stáli sme len na tankovanie a čúranie a keď sa fatálne pokazilo auto (dvakrát). Na záver nás dorazili mongolské cesty a necesty, prvýkrát sme zlomili zadnú nápravu asi päťsto kilometrov pred cieľom…ale dali sme to!

plán cesty

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>